MAMY MISTRZA!

Wojtkowi w „zdobywaniu” Warszawy towarzyszyła pani mgr inż. Beata Cichowlas-Poleszak, która podczas finału stresowała się nie mniej niż on sam. W sali konkursowej można było zauważyć, że emocje sięgają zenitu – choćby pod postacią kakofonii dźwięków pochodzących z nerwowego stukania butami Wojtka o posadzkę.

Po zakończeniu uroczystości powitalnej, czyli dokładnie o godzinie 10, uczestnicy chwycili za długopisy. Co najciekawsze, opiekunowie również mogli sprawdzić swoją wiedzę, ponieważ konkurs odbywał się na żywo, przy udziale publiczności, pod obecność znamienitych członków jury – profesorów UW i UJ, pracowników Muzeum Geologicznego PIG-PIB.

Sam test składał się z 50 pytań wyświetlanych z rzutnika. Pytania obejmowały takie dziedziny jak; geologia dynamiczna, mineralogia i petrografia, paleontologia, historia Ziemi oraz zgodnie z tematyką tegorocznej edycji – żywioły pochodzenia geologicznego. Większość pytań znacznie wykraczała poza szkolny program nauczania. Mimo, że poziom wiedzy u innych uczestników był naprawdę wysoki, to Wojtek był bezkonkurencyjny i zdobył upragnione I miejsce oraz indeksy. Pikanterii dodaje fakt, że w tegorocznej edycji brały udział aż 4703 osoby, wśród finalistów jedyny uczeń technikum, w dodatku o kierunku nie związanym z geologią. Dla przypomnienia – Wojtek jest tegorocznym maturzystą i absolwentem Technikum Gazownictwa w naszej szkole.

Wojtku, bardzo serdecznie gratulujemy wraz z życzeniami dalszych, wielkich sukcesów na Twojej drodze geologiczno-gazowniczego życia!