ŚWIĘTO 4 ZIELONOGÓRSKIEGO PUŁKU PRZECIWLOTNICZEGO

W piątek 4 października  2019 r. odbyło się święto 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. Gen. Dyw. Stefana Roweckiego „Grota” z Czerwieńska i Leszna.

Od godziny 14.00 do 18.00 można było oglądać na placu przy Centrum Biznesu w Zielonej Górze sprzęt wojskowy. Centralne uroczystości odbyły się o godzinie 16.30, miały one charakter apelu, podczas którego odznaczono i mianowano na wyższy stopień wojskowy zasłużonych żołnierzy. W uroczystościach udział wzięły władze samorządowe Zielonej Góry, Czerwieńska i Leszna oraz byli dowódcy jednostki wojskowej a także żołnierze rezerwy.

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Kinga Kumor, Wiktoria Kowalewska z klasy 2 EL, Gabriel Bakalarski z klasy II TL oraz opiekunowie sztandaru szkoły mgr inż. Krzysztof Andrzejewski i mgr Ewa Michalak.

Przewodnią myśl tego spotkania było podziękowanie dla żołnierzy za dotychczasową służbę, za udział w misjach pokojowych, patriotyzm i umiłowanie Ojczyzny.

Zainteresowanie uroczystością było bardzo duże. Uczestniczyli  w niej weterani, prasa, radio i telewizja oraz większość szkół zielonogórskich a także przedstawiciele wszystkich rodzajów wojsk.

mgr inż. Krzysztof Andrzejewski i mgr Ewa Michalak