XXIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

W środę 18 maja br. w  Publicznej Szkole Podstawowej w Drzonkowie odbyły się XXIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Udział w nich wzięło 10 szkół ponadgimnazjalnych z Zielonej Góry. Reprezentacja naszej szkoły z 1TLWA w składzie: Iza Bogulak, Karolina Łatacz, Karolina Wojtuściszyn, Hubert Turkiewicz i Marceli Urbański po raz pierwszy stanęła do rywalizacji i dzielnie mierzyła się z przygotowanymi stanowiskami m.in. porażenie prądem, upadek z drabiny, ukąszenie przez żmiję, wypadek rowerowy, resuscytacja krążeniowo-oddechowa, test wiedzy o CK, PCK i MPH. I choć nasza szkoła nie stanęła na podium, uczniowie dali z siebie wszystko. Mamy nadzieję, że za rok będzie lepiej.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Kamilowi Sroczyńskiemu za przyspieszony kurs pierwszej pomocy, którego znajomość  bardzo nam się przydała. Dziękujemy także Panu Jackowi Karbownikowi, który opiekował się nami podczas konkursu i robił nam zdjęcia.

Karolina Łatacz

SK PCK