Uroczystość ślubowania i awansu na wyższy stopień uczniów klas wojskowych

Nasi uczniowie klas wojskowych wzięli udział w uroczystości ślubowania połączonej z awansem na wyższe stopnie. 11 czerwca na placu Bohaterów Westerplatte w samym centrum Zielonej Góry ustawili się w kolumnach czwórkowych wszyscy uczniowie  klas wojskowych ZST.  Pierwsza część uroczystości skoncentrowana była na ślubowaniu uczniów  klas pierwszych. Uroczystą przysięgę złożyło ponad 50 uczniów naszej szkoły. W drugiej części uroczystości, zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Szkoły na wyższy stopnień ucznia klasy mundurowej awansowało blisko 100 uczniów. Zwieńczeniem uroczystości był pokaz musztry paradnej prezentowany przez szkolną kompanię reprezentacyjną pod dowództwem sierżanta ucznia Przemka Kowalczyka. Na uroczystości nie zabrakło znakomitych gości reprezentujących Wojsko Polskie. Poszczególne jednostki organizacyjne reprezentowali: Wojskowy Komendant Uzupełnień – ppłk Grzegorz Dyrka, Szef Sekcji Łączności i Informatyki WSzW - mjr Grzegorz Dyl, kpt. Marcin Stajkowski z 5Lpart, oraz por. Tomasz Nowacki z 5Kbsap. Uroczystość oglądali także członkowie rodzin uczniów oraz mieszkańcy Zielonej Góry. Uroczystość prowadził Dyrektor Szkoły – Jacek Prońko, oraz nasi nauczyciele: por. Krzysztof Andrzejewski i Krzysztof Rogowski. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy: Joanna Babiś, Lucyna Hoffman, Monika Kozłowska, Ewa Michalak, Roma Rypson – Goluda i Agnieszka Żelek.  Zabezpieczenie medyczne zapewnili ratownicy: Mateusz Kita i Jakub Nowakowski. Uroczystość odbyła się na placu Bohaterów Westerplatte i została nagłośniona dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Zielona Góra.