III Centralny Zlot Klas Mundurowych

Właśnie zakończyła się największy w kraju impreza poświęcona klasom mundurowym. Podczas III Centralnego Zlotu Klas Mundurowych województwo lubuskie reprezentowała grupa uczniów naszej szkoły. W zlocie udział wzięły 23 reprezentacje z każdego województwa oraz z Ukrainy. Na terenie poligonu „Karliki”, w okolicy Żagania, na obiektach 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej przez sześć dni szkoliło się i rywalizowało blisko 1000 uczniów, nauczycieli i członków organizacji proobronnych. Mimo ciężkich warunków pogodowych nasza reprezentacja z klas logistycznych i mechanicznych trzymała się bardzo dzielnie i  prawie kompletnym składem wytrwała do końca imprezy, za co szczególne podziękowania i gratulacje otrzymali od gen. dyw. Jarosława Miki, oraz podsekretarza stanu w MON prof. dr hab. Mirosława Fałkowskiego. W trakcie zlotu nasi młodzi żołnierze przeszli szkolenie strzeleckie, inżynieryjno – saperskie, medyczne, poznawali tradycje i historię 11DKPanc, oraz zostali zapoznani ze sprzętem na wyposażeniu pododdziałów dywizji. W ostatnich dniach odbywała się rywalizacja drużyn obejmująca strzelanie, marszobieg, pływanie, oraz pokaz musztry w którym zajęliśmy miejsce w pierwszej dziesiątce! Bezpośrednimi organizatorami zlotu było Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62KS  Commando. Równolegle do zlotu obywało się również VII Forum Koordynatorów Klas Mundurowych, oraz I Turniej Nauczycieli Klas Mundurowych gdzie nie zabrakło naszych nauczycieli. Podczas zlotu naszą drużyną opiekowali się Lucyna Hoffman, Roma Rypson – Goluda, Krzysztof Rogowski i Łukasz Szerszenowicz. Autorem fotografii jest uczennica – Sara Dziębór.

Więcej informacji na stronach:

WCEO - TUTAJ

Wojsko Polskie - 1, 2, 3