„22 pompki  dla weteranów”

Akcja „22 pushups for 22 KILL challenge” rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych już trzy lata temu. Jej pomysłodawcą jest były amerykański żołnierz Don Nyguen, który jako pierwszy „rzucił wyzwanie”. Bezpośrednim impulsem była lektura raportu, według którego w latach 1999–2010 średnio co godzinę samobójstwo popełniał żołnierz, który walczył w Iraku lub Afganistanie. Ta tragiczna statystyka dała początek akcji „22 pompki dla weteranów”.

Każdy, kto zdecyduje się wesprzeć żołnierzy, musi przez 22 dni zrobić 22 pompki. Trzeba również sfilmować siebie ćwiczącego i do wykonania zadania wskazać kolejną osobę.

Nasza szkoła jako szkoła mundurowa nie może nie wziąć udziału w tak ważnej akcji. Nasi uczniowie chcą wesprzeć tych, którzy cierpią na PTSD, czyli zespół stresu pourazowego po traumatycznych przeżyciach, których doświadczyli, żeby wiedzieli, że nie są sami.

Już od dziś śledźcie relację z tego przedsięwzięcia.

Ines Fronczyk