Klasa 1TMW pierwszy raz na zajęciach w 5KBSap

Dnia 15 listopada 2016  roku klasa 1TMW po raz pierwszy miała okazję uczestniczyć w zajęciach w Jednostce Wojskowej 5 Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim.

Uczniowie usłyszeli jak przebiega wcielenie do jednostek Narodowych Sił Rezerwowych. Prowadzący przedstawił cały etap rekrutacji oraz jaką dokumentację należy przedstawić  i jakie wymagania trzeba spełniać by do NSR się dostać. Ponadto w planie pobytu było zwiedzanie Sali Tradycji w Jednostce gdzie uczniowie mogli zapoznać się z historią Batalionu. Odbywały się również zajęcia z musztry indywidualnej. Nasi mechanicy bardzo dobrze spisali się na tych zajęciach. Zwrot w prawo czy w lewo na komendę nie stanowi dla nich problemu. Nasi uczniowie również obejrzeli tzw; PTS  czyli pływający transporter gąsienicowy oraz zapoznali się z pełnym wyposażeniem tego pojazdu. Zajęcia głównie odbywały się na świeżym powietrzu – akurat przy minusowej temperaturze. Jednak wszyscy byli zadowoleni. Do szkoły i domów wróciliśmy cali i zdrowi.

Opiekunowie grupy : Edyta Polewska i Sylwia Wiśniewska