Krew – bezcenny dar

Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem. Jak dotąd nikomu na świecie nie udało się wytworzyć „sztucznej krwi”. Jej jedynym źródłem jest zdrowy człowiek. Dlatego dobrze zorganizowane krwiodawstwo oparte na współpracy ze zdrowymi i świadomymi dawcami jest bardzo ważne.

Tymi słowami przywitała uczniów klas I TLWA, I TLWB i II TLWA p. Magdalena Rokicka, pracownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Już po raz drugi w naszej szkole odbyła się prelekcja poświęcona szlachetnej akcji honorowego oddawania krwi.

Uczniowie przekonali się jak ważne jest oddawanie krwi, jak tym niewielkim gestem można uratować komuś życie. Prelegentka ze szczegółami opowiedziała na czym polega oddawanie krwi, kto może to zrobić  i jakie są wymagania wobec dawcy. Uczniowie byli bardzo zainteresowani wykładem, zadawali dużo pytań, co świadczy o tym, że poważnie potraktowali temat. Miejmy nadzieję, że wśród nich znajdą się przyszli honorowi krwiodawcy.

Ines Fronczyk