Kolejne zajęcia na strzelnicy!

W ostatnim tygodniu listopada klasy o profilu wojskowym po raz kolejny zmierzyły się z zadaniami strzeleckimi jakie przed nimi postawił Pan Zdzisław Kaczmarek – prowadzący zajęcia. Tym razem uczniowie klas 1TLWA i 1TLWB oraz 3TLW 1TMW i 2TLWA najpierw wykonywali trening na sucho czyli złożenia bezstrzałowe mające na celu ćwiczenie postawy strzeleckiej a następnie mieli za zadanie wykonać strzały próbne w ilości indywidualnej dla każdego ucznia przez 10 minut. Po tym czasie Pan Zdzisław ogłosił strzelanie w konkurencji strzeleckiej. Należało wykonać 20 strzałów po 1 strzale do tarczy . Tarcze były oceniane. Najlepszym wynikiem może się pochwalić uczennica Nicola Olczyk z klasy 3 TLW – 157 punktów na 200 co dla ucznia, który nir trenuje strzelectwa stanowi bardzo dobry wynik . Wyniki w pozostałych klasach były zadowalające. Uczniowie klasy 1 mechanicznej mieli utrudnione zadanie. Musieli wykonać strzelanie na zmęczeniu po wykonaniu przysiadu i w ciągu 3 sekund od podania komendy. Musieli również wykonać strzelanie na skupienie tylko w prawy górny róg tarczy. Wszystkie klasy bardzo dobrze sprawowały się na tych zajęciach. Kolejne szkolenie w grudniu.