Targi "Absolwent 2017"

Nasza szkoła kolejny już raz promowała się na targach edukacyjnych „Absolwent 2017”.  Są to największe targi edukacyjne na terenie Zielonej Góry, gdzie prezentują się szkoły, uczelnie, oraz instytucje związane z edukacją. Jak co roku nasze stoisko wystawowe prezentowało nauczane w szkole zawody, oraz klasy wojskowe. Odwiedzający nas uczniowie gimnazjów (wkrótce absolwenci) mogli z pierwszej ręki, od naszych uczniów dowiedzieć się jak wygląda nauka (i nie tylko) w naszej szkole. Mogli także podziwiać przedmioty wykonane przez naszych mechaników i gazowników, oraz przekroje broni służące do szkolenia uczniów klas wojskowych. Razem z nami, na stoisku, nowoczesnym sprzętem mogli pochwalić się żołnierze z 5 Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim. W tym roku największą atrakcją naszego stoiska okazała się prezentacja sprzętu nurkowego będącego na wyposażeniu drużyny rozpoznania inżynieryjnego, kompani dowodzenia, 5KBSap. O zastosowaniu sprzętu, zadaniach drużyny, oraz arkanach służby wojskowej odwiedzający nasze stanowisko mogli dowiedzieć się od doświadczonych płetwonurków – kpr. Damiana Dutkiewicza i szer. Damiana Lisa. Z kolei por. Andrzej Pasternak z sekcji wychowawczej opowiadał gimnazjalistom o tradycji batalionu oraz przedsięwzięciach w których jego żołnierze biorą udział. O właściwy poziom rozrywki podczas trwania targów zadbali także nasi uczniowie w ramach happeningu. Odwiedzający targi mogli podziwiać pokaz musztry przygotowany przez szkolną kompanię reprezentacyjną, która stanęła na wysokości zadania i przygotowała, aż 5 różnych układów dzięki czemu każdy z pokazów był niepowtarzalny. Publiczność nie mogła narzekać na nudę, a także aktywnie uczestniczyć w happenigu dzięki treningowi „zumby” prowadzonemu przez Dagmarę Wojniak. Dagmara - nasza uczennica, a także profesjonalna instruktorka zumby namówiła do wspólnego treningu grupę uczestników targów. Kolejne atrakcje czekają na zbliżających się Dniach Otwartych na które wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy – 26 kwietnia od godziny 10:00.