Profilaktyka w Rodzinnym Festiwalu Sportu dla Tymona

W dniu 4 marca 2017r. Szkolny Zespół Wychowawczy i Profilaktyki włączył się w akcję charytatywną zorganizowaną przez Zespół Szkół Technicznych wraz ze stowarzyszeniem „Zielona Góro zacznij Biegać” dedykowaną pomocy Tymkowi.

Spójrz trzeźwym okiem na nietrzeźwego kierowcę!” to akcja profilaktyczna, w której oprócz ekspozycji wizualnej o charakterze edukacyjno – profilaktycznym, uczestnicy mogli  wziąć udział w przygotowanych zadaniach z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli -  obrazujących zaburzenia funkcjonowania podstawowych zmysłów kierowcy, który siada za kierownicę po wypiciu alkoholu lub zażyciu narkotyków. Wykonując kilka podstawowych ćwiczeń można było się przekonać jakie ryzyko podejmujemy pozwalając prowadzić  nietrzeźwemu kierowcy bądź jakie stwarzamy zagrożenie dla innych siadając za kierownicą. Obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji czy zmiany w ocenie odległości to tylko niektóre z nich.

Akcję profilaktyczną przygotowali: pedagog szkolny J. Jenek i  psycholog szkolny R. Romanowski we współpracy z nauczycielem j. angielskiego A. Busz.