Spotkanie z żołnierzami U.S. Army

Na zaproszenie pani Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbiety Polak mieliśmy okazje wziąć udział  w spotkaniu z żołnierzami Armii Stanów Zjednoczonych. Spotkanie odbyło się w Sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Podgórnej w Zielonej Górze. Na spotkanie zaproszeni byli uczniowie klas mundurowych z całego województwa lubuskiego. Podczas spotkania, można było spotkać się z żołnierzami służącymi w batalionowej grupie bojowej U. S. Army stacjonującej obecnie w Żaganiu. Spotkanie prowadziła Pani Marszałek oraz kpt. Michael Aldaya. Podczas spotkania nasi uczniowie mieli okazję spotkać się i porozmawiać o służbie z żołnierzami amerykańskimi, prowadzić dyskusję, zapoznać się ze sprzętem i wziąć udział w różnego typu zajęciach szkoleniowych. Była to też okazja do sprawdzenia swoich kompetencji językowych i śmiało można stwierdzić, że większość naszych uczniów radziło sobie wyśmienicie. Nasi młodzi żołnierz najbardziej aktywni byli w obszarze wymieniania się z żołnierzami amerykańskimi na odznaki rozpoznawcze, w tej kategorii nie mieliśmy sobie równych i można powiedzieć, że nasi uczniowie w przeciągu zaledwie 0,5 godziny rozbroili z naszywek swoich amerykańskich kolegów. Spotkanie przebiegało w bardzo luźnej atmosferze, a relacje z jego przebiegu można było obejrzeć w ogólnopolskich mediach.