Lekcja języka polskiego z aktorami z Teatru Lubuskiego

Bohater przygotowywanego obecnie w Lubuskim Teatrze monodramu „Być jak Młody W.”, pożycza zawołanie z tekstu utworu zespołu Voo Voo i „buduje Wielką Flotę Zjednoczonych Sił”. Zaproszenie do dołączenia otrzymują od twórców spektaklu  zielonogórskie szkoły.

I tak oto klasa II TLWA na lekcji języka polskiego z p. Ines Fronczyk spotkała się z artystami z naszego teatru. Młodzież miała okazję swobodnej rozmowy o tytułowym bohaterze epistolarnej powieści J. W. Goethego. Dyskusja dotyczyła konfrontacji ze stereotypowym spojrzeniem na tę postać i ukazaniem go jako buntownika, któremu blisko do muzyków rockowych z tzw. klubu 27 (Klub 27 (ang. Forever 27 Club, Club 27 lub 27 Club) – w kulturze masowej termin określający znanych muzyków z gatunku rocka, bluesa i R&B, którzy z różnych przyczyn zmarli w wieku 27 lat. Wielu popularnych artystów – m.in. Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison, Kurt Cobain i Amy Winehouse – zmarło w tym samym wieku, co wywołało przekonanie, że przedwczesna śmierć muzyków w wieku 27 lat to swego rodzaju fatum). Uczniowie mieli także okazję do wysłuchania fragmentu monodramu pt: „Być jak Młody W.”.

Dziękujemy za spotkanie z Jamesem Malckolmem – odtwórcą postaci Wertera,  Mariuszem Babickim – reżyserem spektaklu  i Emilią Adamiszyn, która zaprosiła nas do tego projektu. Otrzymaliśmy także playlistę z utworami muzycznymi i przesłaniem Młodego W.

Klasa II TLWA wraz z opiekunem otrzymała zaproszenie na próbę generalną spektaklu „Być jak Młody W”, za które serdecznie dziękuje.