BIBLIOTEKA DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA

Biblioteka jest miejscem, gdzie realizowane są różne przedsięwzięcia. Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, ale realizowaliśmy działania w godzinach pracy biblioteki. Powróciliśmy do czytania komiksu, przeczytaliśmy „Kajka i Kokosza Obłęd Hegemona”. W ramach zgłoszenia do akcji otrzymaliśmy flirt literacki – Flirt z Niepodległą, grę karcianą z cytatami Skamandrytów i innej czytanej ok.1918r. – sprawdziła się ona świetnie jako sposób na integrację czytelników.

Hitem biblioteki w II semestrze są puzzle. Od stycznia ułożyliśmy w sumie pięć kompletów, gdzie każdy miał po 1000 a nawet 3000 elementów. Przedsięwzięcie integrowało uczniów i nauczycieli. Jak zauważyła pani Joanna Babiś to zadanie ma wpływ na ćwiczenie skupienia, dokładności i pracy
w zespole, co może się przydać na matematyce.

Zapraszamy zainteresowanych do wspólnej zabawy w nowym roku szkolnym przy grach, układaniu puzzli i czytaniu. Dodatkowo w bibliotece można korzystać z gier planszowych, które są dostępne.

Sylwia Wiśniewska