XXVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej

Zmagania uczniów oceniali prof. Rajchel, specjalista w zakresie rozpoznawania budowy geologicznej Karpat i surowców skalnych w architekturze oraz prof. Mierski znawca geologii regionalnej, stratygrafii i tektoniki.

Z naszej szkoły udział w olimpiadzie wzięli przedstawiciele klas drugich: Katarzyna Witkiewicz, Paulina Lenkiewicz, Patrycja Mazur, z klas trzecich: Michał Mikołajczyk, Krzysztof Przyworski, z klasy czwartej Kamila Kuczyńska. Była również z nami Weronika Zużewicz, która uczy się w zawodzie technik gazownik i to dzięki niej przywieźliśmy ze sobą mnóstwo zdjęć. Opiekunem i nauczycielem przygotowującym do olimpiady była p. mgr inż. Katarzyna Grzesińska, która jest geologiem z wieloletnim stażem pracy w zawodzie. Wśród laureatów znalazła się nasza uczennica - Katarzyna Witkiewicz  z klasy IIG, zajmując pierwsze miejsce. Za jedno z zadań Kasia uzyskała nie tylko maksymalną ilość punktów, ale także oklaski!!! Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a Kasia  oprócz nagród rzeczowych, uzyskała zaświadczenie uprawniające do wstępu na wyższe uczelnie w kraju.

Zwiedzanie atrakcji geologicznych i geoturystycznych zostało na stałe wpisane w  program olimpiady. Tym razem mogliśmy podziwiać Kopalnię Soli Wieliczka na trasie turystycznej.

Wyjazd do Krakowa będziemy wspominać z wielką przyjemnością. Wygodę przejazdu busem zapewniło nam Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA Oddział  w Zielonej Górze. Poznaliśmy wielu miłych ludzi i zwiedziliśmy Kraków. Jest to nasz wspólny sukces – sukces naszej szkoły i wszystkich nauczycieli przedmiotów zawodowych.
Szykujmy już siły na przyszły, 2015 r., kiedy konkurs odbywać się będzie w Krośnie. Mamy zamiar znów zdobyć podium.