PRAKTYKA MECHANIKÓW I ELEKTRYKÓW WE FRANKFURCIE W BBW w RAMACH PROJEKTU „MOBILNY ABSOLWENT” (styczeń 2014).

Ponownie uczniowie z klasy 3 TEM  naszej szkoły odbywali praktykę zawodową we Frankfurcie nad Odrą. Tym razem elektrycy wykonywali instalację elektryczną od podstaw z rozszerzaniem jej o poszczególne elementy. Ich zadaniem było połączenie w jednym układzie skrzynki bezpieczeństwa, puszki rozdzielczej, włącznika i wyłącznika, kontaktu i oświetlenia.

Wszystko należało  tak połączyć, aby działało. Każdy wykonywał  zadanie przy swoim stanowisku, gdzie nie tylko musiał wykazać się umiejętnościami łączenia kabli z poszczególnymi elementami, ale również estetyką wykonania zadania.

Zadaniem mechaników było wykonanie wszystkich pojedynczych elementów do silniczka pneumatycznego. Zadanie wykonywali na tokarkach, frezarkach oraz przy stanowisku do pracy indywidualnej bez maszyn. Każdy z chłopców wykonał swoje elementy i przygotował wszystko do montażu, który odbędzie się na kolejnej wymianie.