OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH

Innym przedsięwzięciem była prelekcja przedstawiciela firmy SpinkoMoto.pl. Udział w niej wzięli uczniowie klas:  4TGA oraz 4TMW. Firma ta zajmuje się produkcją i sprzedażą części do samochodów. W trakcie prezentacji, młodzież poznała możliwości rozwoju zawodowego i pracy w tej firmie. Przedstawiono im oferty pracy oraz inne formy rozwoju zawodowego. 17.10.2018r. firma otworzyła swoje podwoje na SSE w Nowym Kisielinie – Zielona Góra.

Ważnym aspektem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery był konkurs międzyszkolny, który odbył się dnia 18.10.2018. Miał on formę gry terenowej pod hasłem „Poznajemy Zawody”.  Przedstawiciele naszej szkoły, tj. Izabella Bogulak, Marceli Urbański oraz Hubert Turkiewicz z klasy 4TLWA, rywalizowali z pięcioma innym szkołami, tj. Ekonomikiem, Elektronikiem, Budowlanką, PBO oraz Zespołem Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego. Wyniki zostaną ogłoszone wkrótce.

Zainteresowanych zapraszamy do Szkolnego Punktu Informacji i Kariery, to tutaj uzyskasz informacje, wsparcie i pomoc w zakresie doradztwa zawodowego i przyszłej kariery na rynku pracy.

Całość działań w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery miała na celu zachęcenie młodzieży do wykorzystania własnych umiejętności i talentów, a także pokazanie, jak ważne jest świadome podejmowanie działań w kierunku rozwoju zawodowego.

Organizatorzy: Agnieszka Skórzewska i Sylwia Wiśniewska