1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS

Aby uświadomić sobie i innym, że problem AIDS nie zniknął, członkowie PCK zorganizowali w szkole  punkt informacyjny, w którym rozdawali ulotki, rozwiesili plakaty i przygotowali krótką audycję radiową na temat możliwości uniknięcia  zarażenia się wirusem HIV; jakie objawy zachodzące w naszym organizmie mogą nas zaniepokoić i w jaki sposób należy prowadzić profilaktykę. Ponadto uczniowie klas I wzięli udział w konkursie na temat  wiedzy o HIV/AIDS.
Członkowie Szkolnego Koła PCK uczestniczyli także w happeningu zorganizowanym przez PCK na zielonogórskim deptaku, który odbył się w poniedziałek o godz. 14.00, podczas którego rozdawali ulotki i ułożyli krzyż z czerwonych zniczy.
Dziękujemy opiekunom Szkolnego Koła PCK i nauczycielom ochrony środowiska za pomoc w organizacji obchodów Światowego Dnia Aids.

Szkolne Koło PCK