MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

13 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły ratowników medycznych, pana – Marcina Klejnę i Michała Paprotnego .

Jak ważna jest udzielona komuś w potrzebie pierwsza pomoc – wiemy wszyscy. Często właśnie dzięki niej poszkodowany ma szansę przeżyć. Ratownicy medyczni uświadamiali nam konieczność posiadania wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Pierwsza pomoc jest szeregiem czynności wykonywanych bezpośrednio  po wypadku lub podczas nagłego ataku choroby. Ponieważ nigdy nie można spodziewać się wypadku, pierwsza pomoc powinna u każdego być tak wyćwiczona, że nawet w bardzo stresującej sytuacji, będziemy pamiętać jak jej udzielić.
Marcin Klejna i Michał Paprotny w swojej wypowiedzi skupili się przede wszystkim na praktycznych przykładach. Opowiadali o własnych doświadczeniach   i pokazywali jak należy udzielić pomocy w konkretnych przypadkach.
Przede wszystkim – nie należy się bać .Naszym obowiązkiem jest pomoc osobie potrzebującej.
Pierwsza pomoc jest szeregiem czynności wykonywanych bezpośrednio po wypadku lub podczas nagłego ataku choroby. Ponieważ nigdy nie można spodziewać się wypadku, pierwsza pomoc powinna u każdego być tak wyćwiczona, że nawet w bardzo stresującej sytuacji, będziemy pamiętać jak jej udzielić.
    Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się jak należy udzielać pierwszej pomocy i jak jest to  ważne w naszym życiu.

Szkolne Koło PCK