Wyprawka dla Żaka

"Wyprawka dla żaka" jest autorską kampanią Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizowaną po raz pierwszy w Łodzi w 2000 r. Celem kampanii jest wyposażenie potrzebujących dzieci w wyprawki szkolne. Początek roku szkolnego jest dla wielu uczniów bardzo stresującym momentem. Dzieci przychodząc do szkoły często nie mają potrzebnych przyborów szkolnych i ubrań, co negatywnie wpływa na ich funkcjonowanie w grupie i naukę. Wynika to zazwyczaj ze złych warunków materialnych rodziny.Najgorzej sytuacja ta przedstawia się w rodzinach dysfunkcyjnych, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające im uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od organizacji charytatywnych jest jedyną, którą uzyskują. Nasi uczniowie przyłączyli się do tej szlachetnej akcji i zebrali sporą sumę pieniędzy, którą PCK przeznaczy dla rodzin najbardziej potrzebujących pomocy.

Zarząd PCK w Zielonej Górze złożył na ręce pani dyrektor serdeczne podziękowania za zaangażowanie naszych wolontariuszy w tę akcję.
Ines Fronczyk – opiekun Szkolnego Koła PCK