LUBUSKI KONKURS MATEMATYCZNY DLA TECHNIKÓW

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że organizujemy Lubuski Konkurs Matematyczny dla Techników. Jest on skierowany do młodzieży z klas pierwszych, drugich i trzecich.

Harmonogram:
- do 30 października 2011 deklaracja chęci uczestnictwa w konkursie przesłana na adres Zespołu Szkół Technicznych
- 25 listopada 2011 o godzinie 9.00 przeprowadzenie etapu szkolnego
(zadania zostaną przesłane do 18 listopada 2011)
- do końca stycznia 2011 przesłanie wyników eliminacji szkolnych
(nazwiska uczniów z uzyskaną ilością punktów)
- luty 2011 -podanie listy osób zakwalifikowanych do finału
- 16 marca 2012 finał konkursu - godzina 9.00 w Zielonej Górze

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół Technicznych SODiD
ul. Wrocławska 65a ul. Długa 13
65-001 Zielona Góra 65-401 Zielona Góra
tel. 320-84-09 e-mail malgorzata.pronko@wp.pl
e-mail b_jozwiak4@wp.pl tel.kom. 697 328 088

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów technikum województwa lubuskiego.

Konkurs odbędzie się w trzech grupach:
I-uczniowie klas pierwszych,
II-uczniowie klas drugich,
III- uczniowie klas trzecich.
W konkursie nie biorą udziału uczniowie klas maturalnych.

Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych należy przesłać listy uczestników do ostatniego etapu (3osoby do jednej z grup).
Organizator zastrzega sobie prawo zakwalifikowania do finału konkursu 100 uczniów z najlepszymi wynikami.
Lista osób zakwalifikowanych do finału zamieszczona zostanie na stronach Zespołu Szkół Technicznych i SODiD.

16 marca 2012 o godzinie 9.00 odbędzie się finał konkursu w Zespole Szkół Technicznych w Zielonej Górze przy ulicy Wrocławskiej 65a.

Składać się będzie z dwóch części:
-w pierwszej, uczeń w przeciągu godziny lekcyjnej będzie miał do rozwiązania 10 krótkich zadań punktowanych w skali 0-1,
-w drugiej, otrzyma 3 zadania punktowane w skali 0-5. Uczeń na ich rozwiązanie będzie miał pełną godzinę zegarową.

Komisja wyniki i sprawozdanie z przeprowadzonego konkursu prześle do poszczególnych szkół w przeciągu miesiąca po jego zakończeniu.

Przyk ładowe zadania

Organizatorzy Lubuskiego Konkursu Matematycznego:
? Beata Jóźwiak - nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Technicznych w Zielonej Górze,
? Małgorzata Prońko - doradca metodyczny z matematyki w Samorządowym Ośrodku Doskonalenia i Doradztwa w Zielonej Górze.