POWER

W roku szkolnym 2015/2016 w Zespole Szkół Technicznych został przygotowany przez zespół  projekt z programu Erasmus+, KA1-Mobilność edukacyjna kadry edukacji szkolnej „Erasmus+Kopernik”. Projekt przeszedł pozytywną weryfikację, ale został umieszczony na liście rezerwowej. W wyniku przesunięcia środków projekt  otrzymał jednak dofinansowany z Funduszy Europejskich, Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

W okresie od 01.09.2016r. do 31.08.2016r. wykonywane są działania projektowe. Projekt realizują w szkole Sylwia Wiśniewska i Lucyna Hoffman. Obie panie chętnie udzielą wszelkich informacji dotyczących projektu, którego realizacja wpłynie na:

- podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli poprzez poznawanie nowoczesnych technologii TIK,

- podniesienie umiejętności praktycznych oraz zdobycie doświadczenia zawodowego,

- zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego i niemieckiego,

- podniesienie sprawności i jakości komunikowania się  w języku niemieckim i angielskim,

- rozwój osobisty nauczycieli,

- efektywne porozumiewanie się w zespole i budowanie więzi;

- wzrost prestiżu macierzystej placówki w mieście i regionie,

- zwiększenie europejskiego wymiaru edukacji zawodowej  w Zespole Szkół Technicznych,

- szerzenie postaw tolerancji i otwartości wobec innych kultur i zachowań.

Projekt uzyskał numer 2016-1PL01-KA101-025865, a jego tytuł brzmi „Erasmus + Kopernik”.

Celem projektu jest : MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ.

Dofinansowanie do projektu z UE wynosi: 15 265,10 PLN.

Działania zespołu projektowego w Zespole Szkół Technicznych

Realizacja projektu Erasmus+Kopernik w ramach programu POWER w roku szkolnym 2016/2017 wpłynęła na szereg działań rozwijających propagowanie idei współpracy międzynarodowej. Sylwii Wiśniewskiej i Lucynie Hoffman w ramach działań projektowych udało się stworzyć zespół, który:

a) koordynuje realizację projektu Erasmus+Kopernik z roku szkolnego 2016/2017,

b) rozpowszechnia informacje o programie POWER i ERASMUS+,

c) utrzymuje i wykorzystuje w nowotworzonych projektach kontakty nawiązane  podczas mobilności z 2016 roku,

d) ustawiczne poszukiwanie partnerów do współpracy i realizacji projektów,

e) przygotowanie w 2017 roku projektu obejmującego dokształcanie nauczycieli w ramach Erasmus +,

f) rozpowszechnianie informacji o programie Erasmus+ na rynku lokalnym poprzez: prezentacje materiałów na terenie placówki, stronę internetową, maile informacyjne, dyskusje z  nauczycielami placówki i innymi.

Sylwia i Lucyna zawsze chętnie pomogą, są otwarte na współpracę i czekają na nowe propozycje wspólnych działań. Kontakt z nami tel. 68 3208409 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt POWER - szkolenie pracowników

Projekty europejskie są bliskie działaniu nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych. W roku szkolnym 2016/2017 realizowany jest projekt pt.: „Erasmus + Kopernik”  dofinansowany z Funduszy Europejskich Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, POWERS-2016-1PL01-KA101-025865. W ramach tego działania nauczyciele Lucyna Hoffman i Sylwia Wiśniewska w dniach 23-28.10.2016r. uczestniczyły w szkoleniu pracowników szkół w Porto w Portugalii. Udział w kursie pozwolił na poszerzenie wiedzy z zakresu przygotowania, organizacji i realizacji projektów. Panie zdobyły doświadczenie realizując zadania praktyczne, poznały różnice kulturowe w poszczególnych krajach i rozwinęły umiejętności w zakresie TIK. Dodatkowo zadaniem uczestników było zaprezentowanie swojego regionu, placówki, w której pracują i opisanie systemu kształcenia w swoim kraju. W Porto spotkały się 44 osoby z dziewięciu państw. Taka liczba uczestników pozwoliła na nawiązanie nowych kontaktów, które być może zaowocują przygotowaniem projektu partnerskiego. Wykorzystanie środków unijnych przez placówki oświatowe to możliwość poznania nowych krajów w ramach UE oraz nawiązania kontaktów z nauczycielami, którzy także chcą zaangażować się w międzynarodowe działania. Lucyna Hoffman i Sylwia Wiśniewska planują przygotowanie w następnym roku szkolnym kolejnego projektu. Jeżeli bliskie są tobie działania międzynarodowe, to zapraszamy do współpracy.

Sylwia Wiśniewska i Lucyna Hoffman