1TGA na wycieczce do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Nr 2 w Zielonej Górze

W ramach zajęć z innowacji pożarniczej w dniu 30 listopada 2015 r. klasa I TGA odwiedziła Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą Nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze przy ul. Sulechowskiej 42. Tematem przewodnim wycieczki była specyfika służby funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej będącego członkiem specjalistycznej grupy ratownictwa wodno – nurkowego. Uczniowie zapoznali się ze sprzętem nurkowym wykorzystywanym podczas działań ratowniczych oraz mieli okazję zobaczyć łódź desantową i nowy specjalny samochód ratownictwa wodnego. Na koniec wycieczki każdy z uczniów przeszedł także test w komorze dymowej, w której na co dzień ćwiczą strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.