Wystawa dla gazowników w PGNiG

Organizatorem wystawy jest PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze.
Patronat nad przedsięwzięciem objęli:

• Elektrociepłownia Zielona Góra SA,
  • PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Elektrociepłownia Gorzów,
  • Elektrociepłownia Arctic Paper w Kostrzynie.

Głównym przesłaniem wystawy jest podkreślenie strategicznych i sztandarowych źródeł wydobycia nośnika energii, jakim jest gaz ziemny (KRNiGZ Dębno, KGZ Kościan - Brońsko, KRNiGZ Lubiatów) oraz przedstawienie głównych odbiorców węglowodorów, czyli Elektrociepłowni Zielona Góra i Gorzów oraz Elektrociepłowni Arctic Paper w Kostrzynie i ich znaczenia dla gospodarki kraju. Na wystawie można było obejrzeć zbiór map geologicznych, przekroje złóż, próbki rdzeni wraz ze zdjęciami mikroskopowymi, zdjęcia kopalń prowadzących eksploatację złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w obszarze działania zielonogórskiego Oddziału PGNiG SA, zdjęcia bloków energetycznych w elektrociepłowniach wykorzystujących nasz gaz ziemny. Dodatkowo zaprezentowano eksponaty wiertnicze i eksploatacyjne oraz minerały geologiczne.
Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w mini – konkursie, po udzieleniu odpowiedzi na pytania wybrano zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe kubki, a wszyscy  uczniowie – firmowe długopisy i notesy.

Mirosław Wyderkiewicz