AGH KRAKÓW – SPOTKANIE Z TEGOROCZNYMI ABSOLWENTKAMI

W dniach 2-3.03.br. na zaproszenie nauczycieli przedmiotów gazowniczych w naszej szkole gościliśmy absolwentki studiów I stopnia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, świeżo upieczone panie inżynier Inżynierii Naftowej  i Gazowniczej Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH.

Inż. Paulina Pietras wraz z inż. Karoliną Bargiel w poniedziałek spotkały się z geologami – klasy III-IV, a we wtorek z gazownikami – klasy II-IV, którym opowiedziały o swojej drodze na AGH, o swoich (przedmiotach, egzaminach, praktykach) studiach, przez co przybliżyły uczelnię AGH Kraków – panie przedstawiły wydziały i kierunki studiów, podały możliwości podejmowania praktyk, staży (często płatnych) w trakcie studiów, opowiedziały o bogatej ofercie zajęć poza dydaktycznych, o działalności różnego rodzaju kół studenckich, o bazie socjalnej uczelni.

Obie panie opowiedziały także o Krakowie, o jego otwartości na studentów, o wielorakich imprezach kulturalnych, które odbywają się w Krakowie praktycznie każdego dnia, o popularnych wśród studentów miejscach spotkań, o klubach studenckich, o Juwenaliach, o projekcie P.I.W.O, przedstawiły uczniom korzyści płynące ze studiowania na AGH – o ofertach pracy kierowanych do absolwentów, o zniżkach honorowanych na terenie miasta, o łatwości otrzymania miejsca              w akademiku (poprzez olbrzymią bazę noclegową w Miasteczku Studenckim) i niskich (w porównaniu do innych miast akademickich, np. Wrocław, Warszawa) kosztach zakwaterowania, …

Podsumowując – niepowtarzalne w charakterze spotkanie miało na celu zmotywować uczniów ZST do dalszego kształcenia, zdopingować ich w podjęciu decyzji o zdawaniu matury,  przekonać, że warto zrobić wszystko, by dobrze zdać maturę, zjednać, pozyskać nowych sympatyków AGH Kraków, która to uczelnia jest w zasięgu każdego chętnegoJ.

Tegorocznym maturzystom – życzymy wytrwałości w przygotowaniach, zakończonych sukcesem na maturze, a wszystkim pozostałym uczniom – większej wiary  w siebie i większej ochoty do nauki, by osiągnąć zamierzony cel.

Opracowanie: Beata Cichowlas – Poleszak, Piotr Poleszak