Wyprawka Szkolna 2015/2016

W przypadku uczniów spełniających kryterium dochodowe należy przedłożyć aktualne zaświadczenie o korzystaniu z zasiłku rodzinnego i dodatków do zasiłku rodzinnegolub jeśli rodzina nie korzysta z zasiłku rodzinnego - zaświadczenie o dochodach w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy w rozumieniu ustawy o świadczeniach rodzinnych.

W roku bieżącym rokiem kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy (od dnia 1 listopada 2014 r. do dnia 31 października 2015 r.) jest rok 2013.

WAŻNE INFORMACJE:

1. Wyprawka szkolna w roku szkolnym 2015/2016 przyznawana jest w kwocie 445 zł.
  2. Pomoc udzielana jest uczniowi na wniosek rodziców ucznia, prawnych opiekunów, rodziców zastępczych lub pełnoletniego ucznia.
  3. Dofinansowanie można przeznaczyć tylko i wyłącznie na zakup podręczników szkolnych (wyłączając słowniki, atlasy, ćwiczenia i In.)
  4. Zwrot pieniędzy następuje po przedłożeniu dowodu zakupu (np. faktury VAT) lub oświadczenia o dokonanym zakupie.
  5. Termin składania wniosków wraz z wymaganymi dokumentami - upływa 4 września 2015 r.

Wnioski:

wnioski dostępne są również  u pedagoga szkolnego (I piętro, p. 200)

Pani pedagog udziela też szczegółowych informacji.