2006 / 2007

Uczennica klasy 2LUA – Kamila Gajdzińska zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Zespół Szkół Ekologicznych w roku szkolnym 2006/2007

Uczeń klasy 1LT – Mateusz Leśniak zdobył II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w roku szkolnym 2006/2007

W Konkursie Poetyckim dla Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowanym przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące uczennica klasy 1LUB – Natalia Przygodzka zdobyła wyróżnienie za wiersz pt. „To tylko życie”,

Uczennice Dorota Marcjańska i Monika Krygiel zdobyły I miejsce w Jesiennych Spotkaniach Kulturalnych zorganizowanych przez Zielonogórski Ośrodek Kultury, w konkursie literackim „Dzień, w którym nie można przestać”.

Na przełomie lutego i marca 2006 r. Zespół Szkół Technicznych ogłosił konkurs literacko – plastyczny na temat: „Kapliczka Narodzenia NMP przy Parafii Podwyższenia Krzyża w Zielonej Górze”. Konkurs był elementem projektu „Ślady przeszłości – uczniowie adoptują zabytki”, którego organizatorem było Centrum Edukacji Obywatelskiej. W konkursie wzięły udział trzy szkoły: Szkoła Podstawowa nr 17, Gimnazjum Katolickie oraz Zespół Szkół Technicznych. Komisja (ks. Jan Pawlak – proboszcz parafii, Gerard Nowak – dyrektor Centrum Animacji Kultury, Jan Wiśniewski – dyrektor ZST) nagrodziła prace plastyczne oraz literackie. Wśród laureatów znaleźli się: Adrian Gniwek i Angelika Szczerbak (SP), Karolina Adamska i Lidia Kotylak(GK), Magdalena Wawrzyniak i Krzysztof Zaniewski .

Dnia 24.11.2006 r. w Zespole Szkół Technicznych odbył się IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI. Tematem przewodnim recytowanych wierszy była liryka patriotyczna. W konkursie wzięli udział uczniowie następujących zielonogórskich szkół: Zespołu Szkół Ekologicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Gimnazjum nr 5 oraz gospodarzy. Największą popularnością wśród recytowanych utworów cieszyły się wiersze W. Szymborskiej, Wł. Broniewskiego, A. Mickiewicza oraz C.K. Norwida. Kolejność zajmowanych miejsc przedstawiała się następująco: I miejsce zajęła Iwona Chromińska z Zesołu Szkół Ekologicznych II miejsca zajęli: Mateusz Leśniak z Zespołu Szkół Technicznych i Julita Caryk z Gimnazjum nr 5. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Anna Pawłowska, Krzysztof Zaniewski, Agnieszka zarazińska, Krzysztof Zapotoczny finaliści etapu Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu "Młodzież w nauczaniu Jana Pawła II"

"Z klasy do kasy"; dwa zespoły:
1. Monika gawryszak, Krystyna Piechna, Ewelina Nowak
2. Monika Kaczmarczyk, Patrycja Bartkowiak, Krzysztof Markiewicz I miejsce w Reginalnych Tygodniowych notowaniach Giełdowych - nagroda pieniężna 200 zł na zespół

Wszystkie Śmieci nasze są-baterie 2006:

Zebraliśmy 7946 baterii. Rekordzistkami były: Agnieszka Bujnowska(3322 baterii –zajęła w ogólnej klasyfikacji 3 miejsce i ona odbierze 5 października w Warszawie nagrodę) oraz Katarzyna Kasprzak(1549 baterii-zajęła 22 miejsce).Jako szkoła zajęliśmy w naszym województwie czwarte miejsce.