Youlive
Kraje partnerskie
Witamy

Spotkanie projektowe w ramach programu Comenius „Młodzi ludzi żyją i pracują w Europie” w Niemczech w dniach 11-15.05.2011r.

W dniach 11-15.05.2011r. uczestniczyliśmy w szóstym – ostatnim spotkaniu w ramach projektu Comenius „Młodzi ludzie żyją i pracują w Europie” we Frankfurcie nad Menem, we Włoszech. Zespół Szkół Technicznych reprezentowało trzech uczniów: Filip Świątek, Mateusz Skrzypka i Piotr Słowiński wraz z opiekunem Lucyną Hoffman. Realizacja wyjazdu projektowego zaplanowana została środkami transportu publicznego.

11.05.2011r. wyjazd z Zielonej Góry do Słubic autobusem PKS, przejście pieszo do Frankfurtu nad Odrą, pociąg do Frankfurtu nad Menem z przesiadką w Berlinie. Transfer z dworca: uczniowie spędzają wieczór w rodzinach goszczących, nauczyciele spotykają się w hotelu.

12.05.2011r. spotkanie w szkole, przejście do ratusza. Oficjalne powitanie przez władze Frankfurtu. Lunch w szkole. Po lunchu uczniowie pracują w grupach nad wyznaczonymi zadaniami, nauczyciele zwiedzają miasto. Wieczór uczniowie spędzają w rodzinach goszczących, nauczyciele spotykają się na konsultacjach.

13.05.2011r. spotkanie w szkole, oficjalne powitanie przez dyrekcję. Zwiedzanie szkoły. Spotkanie z prasą, oficjalne zdjęcia przed szkołą. Uczniowie prezentują zadania z poprzedniego dnia. Po lunchu uczniowie mają czas wolny, nauczyciele pracują nad raportem końcowym.

14.05.2011r. wycieczka do doliny Renu, wędrówka lasem z miasteczka Rüdesheim do Assmannshausen, powrót do Rüdesheim statkiem po Renie. Po powrocie czas wolny dla uczniów, nauczyciele kończą pracę nad raportem końcowym. Wieczorem podsumowanie pracy nad projektem.

15.05.2011r. pożegnanie z rodzinami goszczącymi, transfer na dworzec. Pociąg z Frankfurtu nad Menem do Frankfurtu nad Odrą z przesiadką w Berlinie, przejście pieszo do Słubic, autobus PKS do Zielonej Góry.