OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:
Opiekun główny: p. Anna Szerszenowicz
Opiekunowie pomocniczy: p. Wiktoria Gawłowicz, Agata Rabęda
SPOTKANIA:
- odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca oraz na bieżąco według potrzeb
- organizowane są na długiej przerwie (po 4 lekcji)
W ZARZĄDZIE NASZEGO SAMORZĄDU SĄ:
- PRZEWODNICZĄCY: Szymon Zieliński 4TM
- WICEPRZEWODNICZĄCY: Wiktor Rogowski 1TAM
- SKARBNIK: Szymon Zieliński 4TM
ZADANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Jest to demokratyczna organizacja działająca na rzecz uczniów i przez nich zarządzana, zatem pole działania SU jest w zasadzie nieograniczone. Samorząd poprzez swoje działanie wywiera wpływ na życie szkoły, może współdecydować o sprawach jej dotyczących. Ustawa o systemie oświaty mówi, że Samorząd jest jedynym reprezentantem ogółu uczniów.
DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU:
Plan prac Samorządu Uczniowskiego 2024/2025
Cele Samorządu Uczniowskiego:
- Zaspokajanie potrzeb społeczności uczniowskiej w zakresie działalności kulturalnej, sportowej, rozrywkowej, naukowej;
- Wyzwalanie pomysłowości uczniów;
- Kształtowanie gotowości do podejmowania obowiązków i ponoszenia odpowiedzialności za ich realizację;
- Wyrabianie umiejętności planowania zadań;
- Wdrażanie do efektywnej pracy zespołowej;
- Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej;
- Dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.
| MIESIĄC | DZIAŁANIA |
| WRZESIEŃ | – Wybory trójek klasowych – Stworzenie regulaminu „dress code” będącego załącznikiem do statutu szkoły.- Zmiany w regulaminie „szczęśliwego numerka”- Podjęcie uchwał dotyczących regulaminów oraz programu profilaktyczno-wychowawczego na rok szkolny 2024/25. – Wycieczka dla uczniów zaangażowanych w życie szkoły. |
| PAŹDZIERNIK | – Otrzęsiny klas pierwszych – Dzień pieczonego ziemniaka – Wybory opiekuna samorządu i trójki samorządu |
| LISTOPAD | – podział samorządu na sekcje, – ustalenie planu pracy nowego samorządu, – przygotowanie się do działań w następnym miesiącu |
| GRUDZIEŃ | – filmik świąteczny – tworzenie rolek na instagrama i facebooka szkoły – Mikołajki w ZST – konkurs „Świąteczna szkoła” |
| LUTY | – Bal Charytatywny ZST, Walentynki w ZST |
| MARZEC | – Dzień wiosny – wielkie grillowanie |
| KWIECIEŃ | – Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego |
