ZBIÓRKA DLA PANI KRYSI !


Wspólnie z kołem PCK wybraliśmy rodzinę, dla której stworzymy paczkę!Jednogłośnie wybraliśmy Panią Krysię z Zielonej Góry. Pani Krysia ma 74 lata i całe życie mieszka w Zielonej Górze. Razem z mężem prowadziła hodowlę kotów. Nie było im dane mieć dzieci więc zaadoptowali w szpitalu porzuconą dziewczynkę. Niestety córka nie odwiedza za często swojej mamy, ponieważ sama jest niepełnosprawna.
Po śmierci męża Pani Krysia stała się więc bardzo samotna. Na co dzień towarzyszy jej kot, jedyne żywe wspomnienie jej zmarłego męża. Pani Krysia marzy jedynie o tym by być znów blisko ukochanego. Postępujący alzheimer sprawia, że kobiecie coraz ciężej wypełnia się podstawowe obowiązki. Ma przyznaną na stałe opiekunkę z MOPS-u.Pani Krysia ma bardzo niską emeryturę, jest to 1200 zł. Po odliczeniu kosztów na mieszkanie i leki zostaje jej nie całe 200 zł na przeżycie miesiąca. Kobiet jest uczciwa, nie ma żadnych długów czy zaległości z opłatami. Jednak nie może cieszyć się spokojną starością.
Dlatego przychodzimy z pomocą! Dla nas to pojedyncze produkty. Jedna osoba może przynieść paczkę makaronu czy herbaty. To pozwoli zapewnić Pani Krysi ciepły posiłek nawet na kilka tygodni !

Za uzbierane pieniądze z kiermaszu zakupimy dla Pani Krysi ciepłe ubrania i brakujące sprzęty domowe. Natomiast do naszej społeczności szkolnej przychodzimy ze zbiórką żywności i chemii.
Podzielmy się sercem z Panią Krysią ! Zbiórka potrwa do końca listopada. Rzeczy można przynosić do sali nr. 309.
Na darczyńców czekają niespodzianki !
PAMIĘTAJMY
DOBRO WRACA!!!