Technik Automatyk

CO TO JEST AUTOMATYKA?

Automatyka  zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi, zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka.

Automatyka  wykorzystywana jest najczęściej w:

·  urządzeniach i maszynach realizujących produkcję lub procesy przemysłowe:

- urządzenia do montażu i linie montażowe, urządzenia do transportu bliskiego, systemy paletyzujące, linie pakujące, prasy, roboty;

·  urządzeniach kontrolno-pomiarowych:

- aparatura pomiarowa, czujniki, przetworniki, mierniki, wskaźniki, rejestratory), systemy wizyjne;

·  urządzenia wykonawczych:

- zawory, silniki, napędy, przepustnice, pompy dozujące i procesowe;

·  urządzeniach sterujących:

- sterowniki PLC, komputery przemysłowe, panele operatorskie;

·  oprogramowaniu do kontroli i wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych:

- oprogramowanie sterowników, HMI/SCADA, DCS;

·   systemach łączności:

- sieci przemysłowe, radiowo-modemowe, GPRS i jego następcy.

PO CO NAM TA CAŁA AUTOMATYKA?

Maszyny i systemy automatyczne zbudowane przez człowieka mają za zadanie zastąpienie go w procesach wykonywania wielu prostych, nużących i powtarzających się czynności lub pracy w ciężkich warunkach, często stanowiących zagrożenie dla zdrowia lub życia.

CZYM ZAJMUJĄ SIĘ AUTOMATYCY?

Automatycy w swojej pracy realizują następujące zadania:

· projektowanie i konstruowanie urządzeń z wykorzystaniem technik komputerowych

· obsługa i programowanie robotów przemysłowych

· obsługa i programowanie sterowników PLC

· automatyka i obsługa urządzeń współczesnych linii produkcyjnych i montażowych

· projektowanie i serwis układów sterowania urządzeń i systemów mechatronicznych

· diagnostyka i naprawa urządzeń z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń pomiarowych

· montaż i demontaż urządzeń i systemów mechatronicznych

AUTOMATYCY W ZST

Nasi automatycy przygotowują się do zdania egzaminu zawodowego w następujących kwalifikacjach:

• ELM.01 Montaż i uruchamianie urządzeń automatyki przemysłowej
  • ELM.04 Przeglądy, konserwacja, diagnostyka i naprawa instalacji automatyki

CZYM MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ?

- Korzystamy z wielu pracowni szkolnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt niezbędny do kompleksowej nauki zawodu.

- Uczymy we współpracy z nowoczesnymi firmami np. Lumel S. A.; LfC; Falubaz Polska S.A. S. K. A.

- Jeden dzień w tygodniu przeznaczamy na zajęcia w firmie Falubaz Polska S.A. S. K. A.

- Uczestniczymy w projektach unijnych dzięki czemu uczniowie spędzają kilka tygodni w roku na nauce w nowoczesnym ośrodku szkoleniowym w Niemczech.

- Nasi absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie. Większość z nich pracuje w największych zakładach przemysłowych Zielonej Góry i okolic.

- Wielu naszych absolwentów studiuje na renomowanych polskich uczelniach technicznych np. AGH, Politechnice Warszawskiej, Poznańskiej i Wrocławskiej

- Najlepszym gwarantujemy pracę od razu po skończeniu szkoły. Pracodawcy zgłaszają się do nas po najlepszych absolwentów.

SPRAWDŹ NAS!!!

Chętnie spotkamy się, oprowadzimy po pracowniach i odpowiemy na pytania wszystkich zainteresowanych.

KONTAKT

Skontaktuj się z nami bezpośrednio pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW ZWIĄZANYCH Z ZAWODEM