PRAKTYKI ZAWODOWE

REGULAMIN PRAKTYKI ZAWODOWEJ

DZIENNIK PRAKTYKI ZAWODOWEJ WZÓR

Każdy uczeń przystępujący do realizacji planu praktyk zawodowych w wybranej jednostce  organizacyjnej  zobowiązany jest do prowadzenia „Dziennika praktyki zawodowej” zwanego dalej dziennikiem praktyk. Dziennik praktyk składa się z trzech części :
  1. strony tytułowej;
  2. stron środkowych tj.  części głównej oraz krótkiego sprawozdania ucznia z przebiegu praktyk;
  3. strony ostatniej  tj. opinii  opiekuna o przebiegu praktyki wraz z proponowaną oceną oraz ew. załączników.
Dziennik praktyki  należy prowadzić systematycznie, a wykonywane czynności zgodnie z programem praktyk. Podlega on ocenie, której dokonuje szkolny opiekun praktyk. Stronę tytułową oraz ostatnią dziennika praktyk uczniowie przygotowują w szkole pod kierunkiem  nauczyciela przedmiotów zawodowych lub szkolnego opiekuna praktyki (kartki formatu A4, ponumerowane, opieczętowane pieczęcią szkoły umieszczone w jednym skoroszycie lub segregatorze). Strony środkowe przeznaczone są głównie na opis wykonywanych  przez ucznia czynności. W trakcie praktyki uczeń gromadzi  udostępniane mu materiały mające  związek z realizowaną tematyką, np.: schematy organizacyjne,  wzory  umów o pracę, dokumenty rozliczeń pieniężnych, itp., które stanowią załącznik do dziennika praktyki.
        Wzór dziennika praktyki zawodowej

HARMONOGRAM PRAKTYK ZAWODOWYCH

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

ZAWÓD

KLASA

TERMIN

Technik gazownictwa

Technik mechanik wojskowy

3TMG

2.10.2017 - 27.10.2017

program

Technik logistyk wojskowy

3TLWA

15.01.2018 - 9.02.2018

program

3TLWB

30.10.2017 - 24.11.2017

Listy zakładów współpracujących ze szkołą (przyjmujących uczniów na praktyki):

1. Lumel S. A.
  2. ENEA Operator Sp. z o.o., Oddział Dystrybucji Zielona Góra
  3. PPHU "BLECH" SP. Z O.O.
  4. SYPNIEWSKI Sp. z o. o.
  5. P.H.U.P. "Dąbrowski"
  6. Usługi elektroenergetyczne i pomiary - Stanisław Orlikowski