CO TO JEST MECHANIKA?

W wielkim skrócie to całość wiedzy dotyczącej projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Mechanika jest wszędzie tam gdzie używa się nawet najprostszych maszyn.

Mechanika koncentruje się głównie na następujących zagadnieniach:

• rysunek techniczny
  • teoria mechanizmów i maszyn
  • materiałoznawstwo
  • wytrzymałość materiałów
  • podstawy konstrukcji maszyn
  • maszynoznawstwo
  • technologia budowy maszyn
  • mechanika precyzyjna

PO CO NAM TA MECHANIKA?

Bez mechaniki nie umielibyśmy projektować i produkować żadnych przedmiotów. Umiejętność korzystania ze wspaniałości mechaniki jest jednym z czynników odróżniających ludzi od zwierząt. Dzięki pracy mechaników następuje postęp technologiczny bez którego nie istniał by świat taki jaki znamy.

CZYM ZAJMUJĄ SIĘ MECHANICY?

Mechanicy w swojej pracy realizują następujące zadania:

• projektowanie i konstruowanie części maszyn z wykorzystaniem technik komputerowych
  • wytwarzanie części maszyn
  • obsługa i programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie
  • obsługa, diagnozowanie i naprawa maszyn i urządzeń
  • montaż i demontaż maszyn i urządzeń
  • organizacja procesów produkcji
  • kontrola jakości wytwarzanych części maszyn
  • instalowanie i uruchamianie maszyn i urządzeń

MECHANICY W ZST

Nasi mechanicy przygotowują się do zdania egzaminu zawodowego w następujących kwalifikacjach:

• M.19. Użytkowanie obrabiarek skrawających
  • M.44. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń

CZYM MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ?

• Korzystamy z wielu pracowni szkolnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt niezbędny do kompleksowej nauki zawodu.
  • Uczymy we współpracy z nowoczesnymi firmami np. Lumel S. A.; LfC; Falubaz Polska S.A. S. K. A.
  • Jeden dzień w tygodniu przeznaczamy na zajęcia w firmie Falubaz Polska S.A. S. K. A. Nasi mechanicy obsługują samodzielnie obrabiarki skrawające, od leciwych już maszyn konwencjonalnych po najbardziej nowoczesne centra CNC.
  • Uczestniczymy w projektach unijnych dzięki czemu uczniowie spędzają kilka tygodni w roku na nauce w nowoczesnym ośrodku szkoleniowym w Niemczech.
  • Nasi absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie. Większość z nich pracuje w największych zakładach przemysłowych Zielonej Góry i okolic.
  • Wielu naszych absolwentów studiuje na renomowanych polskich uczelniach technicznych np. AGH, Politechnice Warszawskiej, Poznańskiej i Wrocławskiej
  • Najlepszym gwarantujemy pracę od razu po skończeniu szkoły. Pracodawcy zgłaszają się do nas po najlepszych absolwentów.
  • Tradycją naszej szkoły jest kształcenie pracowników dla lokalnego przemysłu. Kiedyś byliśmy szkołą przyzakładową takich zakładów jak: Lumel, Falubaz i Zastal. Do dzisiaj wiążą nas szczególne relacje z tymi zakładami.
  • Profil mechaniczny jest sponsorowany przez firmy LfC i Falubaz Polska, dzięki temu pozyskujemy wyposażenie pracowni i materiały na których zawodu uczą się nasi mechanicy

SPRAWDŹ NAS!!!

Chętnie spotkamy się, oprowadzimy po pracowniach i odpowiemy na pytania wszystkich zainteresowanych.

KONTAKT

Skontaktuj się z nami bezpośrednio pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZCZEGÓŁOWA PREZENTACJA ZAWODU

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW ZWIĄZANYCH Z ZAWODEM