WOJSKOWY DZIEŃ SZKOLENIOWY - LUTY 2020r. (2)

W lutym nasi kadeci z biorący udział w szkoleniu w ramach III edycji Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych doskonalili umiejętności taktyki. Szkolenie zorganizowane przez naszą jednostkę patronacką - 5 Kresowy Batalion Saperów w Krośnie Odrzańskim zabezpieczali instruktorzy z Kompanii Dowodzenia. Szkolenie obyło się na terenie strzelnicy garnizonowej. Uczestniczący w szkoleniu mechanicy i logistycy z klas III, na bojowo ćwiczyli m. in. techniki pokonywania terenu i przeszkód terenowych, działanie taktyczne pojedynczego żołnierza oraz sekcji dwu i czteroosobowej, oraz przyjmowanie postaw strzeleckich i łączne czynności do strzelania. Ćwiczenie miało szczególne znaczenie w związku z przygotowywanym 5-cio dniowym obozem szkoleniowym. Kolejne szkolenie w ramach WDSz już w marcu.