WOJSKOWY DZIEŃ SZKOLENIOWY - MAJ 2021

Nareszcie powrót do normalności i zajęć stacjonarnych! Obecna sytuacja epidemiologiczna umożliwiła ekspresowy powrót naszych kadetów z Certyfikowanych Klas Wojskowych do właściwej formy realizacji szkolenia wojskowego – zajęć praktycznych w jednostce wojskowej. Aby umożliwić naszym kadetom szybkie nadrobienie zaległości krośnieńscy saperzy zorganizowali szkolenie na terenie ośrodka szkolenia poligonowego „Biała Góra”. Dzięki uprzejmości Dowódcy 5KBsap – ppłk. Maksymilianowi Libeltowi, szkolenie zostało rozszerzone o ćwiczenie pokonywania przeszkody wodnej. Nasi mechanicy i logistycy mogli wspólnie z żołnierzami kompani technicznej sforsować rzekę Odrę na platformie transportera PTS. Wszyscy uczestnicy deklarowali, że było to wyjątkowe doświadczenie i nie mogą doczekać się kolejnego szkolenia organizowanego przez 5 Kresowy Batalion Saperów w Krośnie Odrzańskim. Najbliższa okazja do spotkania z żołnierzami, oraz wyposażeniem naszej partnerskiej jednostki wojskowej już 1 czerwca w trakcie Dnia „Otwartych Drzwi” na który serdecznie wszystkich zapraszamy!

Załączone fotografie wykonał - st. szer. Igor Cybail