WYSTARTOWAŁA II EDYCJA KONKURSU ZAWODOZNAWCZEGO!

Zapraszamy młodzież z zielonogórskich techników oraz szkół branżowychdo uczestnictwa w II edycji konkursu zawodoznawczego, realizowanego w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT”.

Tegoroczna edycja konkursu ma charakter interaktywnej gry terenowej, realizowanej pod hasłem ‘Poznajemy Zawody”. Jest także jedną z wielu inicjatyw zaplanowanych na przypadający w połowie października Ogólnopolski Tydzień Kariery, którego celem jest popularyzacja wiedzy o doradztwie zawodowym oraz umacnianie samoświadomości zawodowej młodzieży poprzez szereg różnego rodzaju działań edukacyjnych.

Warunkiem przystąpienia do II edycji konkursu zawodoznawczego jest zebranie 3-osobowej drużyny, składającej się z uczniów tej samej szkoły, a następnie złożenie karty zgłoszeniowej w terminie od 4 września do 5 października 2018r. Karty zgłoszeniowe należy składać w biurze szkolnego doradcy zawodowego lub wysyłać drogą pocztową na adres Powiatowego Centrum Doradztwa Zawodowego według wzoru opisanego w Regulaminie Konkursu.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Pani Daria Lisiecka z Powiatowego Centrum Doradztwa Zawodowego, tel.: +48 734 848 121, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz szkolni doradcy zawodowi, których wykaz znajduje się w Regulaminie Konkursu.

Serdecznie zapraszamy do zabawy!

Załączniki:

1. REGULAMIN

2. KARTA ZGŁOSZENIA

3. PLAKAT

WAKACYJNE STAŻE ZAWODOWE

Projekt realizowany w zielonogórskich szkołach „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. 14 czerwca 2018r. w Zespole Szkół Technicznych odbyło się podpisanie umów związanych z realizacją w miesiącach wakacyjnych staży. W sumie 27 osób z naszej szkoły odbędzie przygotowanie zawodowe w lokalnych firmach np.: E obuwie, EC Zielona Góra, Sparky Polska sp. z o.o., LFC, ZUT czy Volenti. Dla młodych ludzi będzie to duże doświadczenie, które wykorzystają w przyszłości w swojej karierze zawodowej. Liczymy na pozytywne efekty zrealizowanego działania.

Szkolny Punkt Doradztwa i Kariery

PODSUMOWANIE - II SEMESTR 2018R.

Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT. W Zespole Szkół Technicznych w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 zrealizowano następujące działania:

• maj 2018 - 10 osób z klasy II i III mechanicznej ukończyło kurs „Spawanie gazowe”, który zorganizował Zakład Doskonalenia Zawodowego.
  • maj 2018 – 9 osób z klas II i III logistycznych uczestniczyło w  kursie „Operator wózków widłowych”, który został zorganizowany przez Zakład Doskonalenia Zawodowego.
  • maj 2018 - 13 osób z klasy IVTGG i IIITMG ukończyło kurs „Uprawnienia gazowe E dla konserwatorów urządzeń i instalacji gazowych o ciśnieniu 5 kPa (wewnątrz budynku)”, który został zorganizowany przez Zakład Doskonalenia Zawodowego.
  • czerwiec 2018 - 4 osoby z klasy II i III mechanicznej ukończyły kurs „Spawanie MAG”, który zorganizował Zakład Doskonalenia Zawodowego.
  • czerwiec/lipiec 2018 – 10 osób z klas II i III logistycznych uczestniczy w  kursie „Operator wózków widłowych”, który został zorganizowany przez Zakład Doskonalenia Zawodowego.
  • czerwiec 2018 – uczniowie z klas III TLWA, IIITLWB i III TMG uczestniczyli w specjalistycznych zajęciach na Uniwersytecie Zielonogórskim.
  • czerwiec/lipiec/sierpień 2017 - 25 osób z klas II, III i IV uczestniczy w stażach koordynowanych przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową.

RELACJA Z TARGÓW EDUKACYJNO-ZAWODOWYCH W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM W ZIELONEJ GÓRZE

26 kwietnia 2018r. odbyły się targi edukacyjno-zawodowe zorganizowane w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Działanie było realizowane ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra - projekty realizowane poza formułą ZIT".  Marcel Urbański, Aleksandra Majewska, Damian Galanty i Izabela Bogulak wraz z opiekunami reprezentowali Zespół Szkół Technicznych na zorganizowanym stoisku. Obecność uczniów naszej szkoły na targach była ważnym elementem budowania samoświadomości zawodowej młodzieży oraz cennym źródłem informacji na temat planowania dalszej ścieżki edukacyjnej. Uczniowie klas IITLWA i I TLWA mieli możliwość zwiedzania targów i poznania oferty placówek kształcenia na poziomie średnim i wyższym. Doradcy zawodowi umożliwi zainteresowanym wykonanie testów zawodoznawczych, z czego wielu skorzystało. Na targach zaprezentowano ofertę zgodnie z oczekiwaniami odwiedzających.

Agnieszka Skórzewska i Sylwia Wiśniewska