POLA NADZIEI 2019

By godnie żyć aż do końca …

Celem ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” jest propagowanie wśród społeczeństwa postaw altruistycznych, otwartych na cierpienie człowieka, zachęcanie do zaangażowania się w pomoc dla nieuleczalnie chorych mieszkańców Hospicjum oraz pozyskiwanie środków finansowych na zakup sprzętu medycznego i leków. Uczniowie klas I LAG i I TMW oraz przedstawiciel klasy III MW zgłosili się po cebulki Żonkili, które są symbolem nadziei, do Hospicjum przy ulicy Zyty 26 w Zielonej Górze i zorganizowali zbiórkę pieniędzy wraz z Samorządem Szkolnym  wśród pracowników i młodzieży ZST. Uczestniczyli też wraz z panią Ewą Michalak w akcji sadzenia Żonkili dnia 28.09.2019 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Lubuskiej 11. W programie tej akcji  był  występ pensjonariuszy DPSu, także gry i zabawy  oraz poczęstunek  dla wszystkich uczestników tego wydarzenia. Po zakończeniu akcji i zdaniu puszki kwestarskiej Dyrektor Hospicjum złożyła na ręce Dyrekcji ZST podziękowania za wspaniałą współpracę i zaangażowanie się w kampanię oraz za tworzenie własnych „Pól Nadziei”, które są wyrazem wrażliwości i troski o los osób nieuleczalnie chorych.

Zakupione cebulki zostały posadzone na terenie naszej szkoły, by przypominać o ludziach oczekujących na pomocną dłoń i opiekę. Zachęcamy wszystkich do włączenia się we wszelkie akcje mające na celu wsparcie potrzebujących, być może znajdujących się tuż obok nas.