WIZYTA W PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNYM UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO

Uczniowie zostali również zapoznani ze strukturą i zasadami działalności Parku, poznali jego oddziały oraz ich zadania.

Zwiedzili także Centrum Budownictwa Zrównoważonego i Energii, a w szczególności Komorę Kompatybilności Elektromagnetycznej, Komorę Akustyki i Elektroakustyki oraz Komorę Izolacyjności Akustycznej. Pani Kozłowska opisała budowę i charakterystykę komór - opowiedziała o materiałach, z których zostały wykonane komory, jak te komory działają i do czego są wykorzystywane. W ostatniej z komór, czyli w Komorze Izolacyjności Akustycznej uczniowie zostali poddani małemu eksperymentowi polegającym na tym, że po podzieleniu uczniów na dwie grupy, jedna grupa została zamknięta w całkowitej ciemności w komorze, która w dodatku jest idealnie wygłuszona, a druga grupa mogła w tym czasie obserwować swoich kolegów (dzięki podczerwieni) na ekranie monitora. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tego eksperymentu, śmiechu, wrażeń było moc. Po tej części zajęć został dostarczony catering z obiadem, który wywołał wielką radość i zadowolenie uczniów.

Dzień edukacji w takiej formie, a szczególności w obiekcie PNT UZ, uczniowie zaliczyli do bardzo udanych.

Opracowały: Beata Cichowlas-Poleszak (opiekun grupy) wraz z Aleksandrą Majewską (przedstawiciel uczniów)Wizyta w Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego