LEKCJA KREATYWNOŚCI NA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

Jak zbudować wieże z makaronu i pianek marshmallows? Czy jest to łatwe zadanie? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie klas drugich, którzy na lekcji z podstaw przedsiębiorczości wykazując się dobrą organizacją, planowaniem, komunikacją interpersonalną oraz kreatywnością starali się skonstruować jak najwyższe budowle. Początkowo wydawało się, że jest to zadanie proste i łatwe do wykonania. W trakcie pracy okazało się jednak inaczej, o wiele trudniej. Jednak pomysłowość uczniów  i działania metodą prób i błędów wzięły górę nad przyciąganiem ziemskim… Bo makaron do spaghetti łączony piankami, nie pozwalał na postawienie go i utrzymanie w pionowej pozycji. Dlatego często wieże chyliły się ku ziemi, ale młodzi konstruktorzy wspierali je taśmą klejącą i sznurkami.

I nadchodził upragniony moment mierzenia 30s wytrzymałości stania wieży w pozycji pionowej… Napięcie i emocje sięgały zenitu. A budowle stały. I było satysfakcjonująco, bo najwyższe wieże miały ponad 130 cm.

Lekcja była inna niż wszystkie, ale udowodniła, że uczniowie potrafią „ uczyć się – bawiąc”.

Roma Rypson-Goluda