Integracja klas pierwszych we Wrocławiu

27 października 2016 r. klasy I TLWA i I TLWB wraz z wychowawcami p. Agnieszką Ciągło i p. Ines Fronczyk oraz opiekunami p. Agnieszką Chalecką i p. Jolantą Jenek wyruszyły na integrację do Wrocławia. Podróż odbyła się pociągiem, co było dodatkową atrakcją tej wycieczki. Docelowym miejscem było Afikarium, do którego należało dotrzeć kolejnym środkiem lokomocji, czyli tramwajem.

Afrikarium we Wrocławiu to duży obiekt, w którym znajdują się zwierzęta z Czarnego Lądu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.

Uczniowie i opiekunowie mieli możliwość poznania niezwykłego, egzotycznego świata zwierząt.  Zachwyt wzbudziły bajecznie kolorowe ryby i sztuczne rafy koralowe, ogromne płaszczki, mureny i rekiny. Mieszkańców Nilu reprezentowały hipopotamy nilowe zwane również końmi rzecznymi, gdyż obserwując je pod wodą w ruchu łatwo zauważyć ich grację porównywalną do konia w galopie. W dżungli otaczającej rzekę Kongo trzeba zmierzyć się z jej mieszkańcami, czyli  krokodylami, które pozostały niewzruszone na odwiedziny uczniów z ZST. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji Afrikarium. Ale z całą pewnością należy to miejsce polecić tym, którzy tam jeszcze nie byli.

Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie wrócili zadowoleni z wycieczki.