Obchody 77. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

21 kwietnia 2017 r. uczniowie, reprezentujący szkołę w poczcie sztandarowym, wzięli udział w obchodach upamiętniających 77. rocznicę zbrodni katyńskiej. Uroczystości rocznicowe w Zielonej Górze rozpoczęły się mszą w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Następnie złożono kwiaty pod obeliskiem katyńskim. Wiosną 1940 roku w Katyniu ponad 21 tysięcy Polaków zostało rozstrzelanych z rozkazu najwyższych władz Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Egzekucji ofiar, uznanych za „wrogów władzy sowieckiej” i zabijanych strzałami w tył głowy, dokonała radziecka policja polityczna NKWD. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Daniel Kuczak, Patryk Miśtak, Patryk Krępa i opiekun Krzysztof Szymula.