2007 / 2008

Paweł Tomczak Mistrz Polski w Light Contact i w Low Kick. Wygrał Puchar Polski w Light Contact, Vice Mistrz Europy w Light Contact

Uczennica klasy III LUB – Katarzyna Banasik została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego organizowanego przez ZOK podczas Autunaliów 2007. Noc Poetów odbyła się 23.11.2007 w klubie Hydrozagadka przy Amfiteatrze w Zielonej Górze. Nagrodą był tomik poetycki.

Uczennica klasy III LUB – Katarzyna Banasik została laureatką II Konkursu Poetyckiego o pióro Asnyka organizowanego przez Gimnazjum nr 2 w Zielonej Górze

Album (dotyczący historii i osobliwości gminy Zielona Góra "Historia winem pisana") wykonany przez reprezentację uczniów naszej szkoły (Patrycja Kiejda-2LUA, Magdalena Rabolińska-2LUA, Sara Propst-2LUB, Ewa Brajerek-1LU, Michał Jaskulski-1TMR) został wysoko oceniony przez jurorów w Warszawie, w związku z czym reprezentacja zakwalifikowała się do etapu drugiego (wojewódzkiego) konkursu "MOJA MAŁA OJCZYZNA".

Mamy Certyfikat Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości”!
Znaleźliśmy się w gronie 176 szkół w Polsce i dwóch w Zielonej Górze, które przeszły weryfikację i otrzymały za swoją działalność z obszaru szeroko rozumianej przedsiębiorczości certyfikat jakości. Przyznaje go Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Prace nad otrzymaniem certyfikatu trwały przez ostatni rok, prowadził je zespół w składzie Sylwia Wiśniewska – przewodnicząca, Ewa Mariańska, Mirosława Sobecka, Jolanta Jenek i Agnieszka Ciągło.

Uczniowie ZST:
Patrycja Kiejda (2LUA), Magdalena Rabolińska (2LUA), Sara Propst (2LUB), Ewa Brajerek (1LU) oraz Michał Jaskulski (1TMR) zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu „Moja Mała Ojczyzna”. Zajęli II miejsce na etapie wojewódzkim.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie PARAFIADA im. św. Józefa Kalasancjusza z siedzibą w Warszawie. Pierwszy etap polegał na wykonaniu pracy konkursowej w formie albumu o powiecie zielonogórskim. Uczestnicy przygotowali pracę „Historia winem pisana”, dzięki której zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Na tym etapie zadanie polegało na przygotowaniu pracy w formie prezentacji multimedialnej o województwie lubuskim. Praca „Historie lubuskie… legendami pisane” podejmowała tematykę tradycji, zwyczajów i imprez charakterystycznych dla naszego województwa, przyrodniczo – geograficzne oraz architektoniczne osobliwości województwa, legendy, przekazy i wydarzenia związane z regionem. Patrycji, Magdzie, Sarze, Ewie oraz Michałowi składamy serdeczne gratulacje, a Pani Annie Roszak serdecznie dziękujemy za nieocenioną pomoc techniczną i historyczną.

Wanda Trzeciak

Monika Kaczmarczyk z klasy 2 LEA zwyciężyła w międzyszkolnym konkursie fotograficznym „Zielona Góra – ślady przeszłości”. Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze. Patronat nad nim sprawował Urząd Miasta. Celem konkursu było przybliżenie młodym mieszkańcom naszego miasta historii Zielonej Góry.
Monika na konkurs wysłała 3 zdjęcia – dwa prezentujące pozostałości dawnego cmentarza żydowskiego przy ulicy Chmielnej oraz jedno z kapliczką pw. Najświętszej Marii Panny,znajdującą się przy ulicy Aliny. Zwyciężyła fotografia zatytułowana „Niechciani”, prezentująca ruiny domu pogrzebowego na cmentarzu izraelickim.
Rozdanie nagród nastąpiło 6 czerwca, podczas uroczystości związanych z Dniem Powrotu Zielonej Góry do Macierzy.