Mobilny Gazownik po raz drugi na praktykach we Frankfurcie.

Klasa 3GG, a ściślej pisząc to część – grupa techników gazownictwa już po raz drugi gościła na praktykach we Frankfurcie. Mieli przyjemność poznawać tajniki spawania , gwintowania, lutowania stalowych rur. Chłopcy nad wyraz dobrze radzili sobie technicznie, ku miłemu zaskoczeniu  pana Mike -  prowadzącego warsztaty ze strony niemieckiej.

       

Nie ukrywał zadowolenia z tempa  i zaangażowania techników w wykonywaną pracę. Przekonać mogliśmy się o jej  owocnych wynikach w ostatnim dniu praktyk, kiedy majster poddał  wykonane przez nich zamknięte obwody ze stalowych rur – próbie wody. Prawie żadna z rur nie przeciekała,co nagradzane było uściskiem dłoni  majstra i brawami ze strony grupy. Chłopcy stwierdzili, że część praktyczna jest o wiele ciekawsza niż teoretyczna i częściej mogliby uczestniczyć w takich zajęciach.W nagrodę mogli zabrać wykonane przez siebie obwody z rur, aby pochwalić się nauczycielom przedmiotów zawodowych. Wyrozumiały pan Mike pozwolił im również wykonać przepiękne świeczniki dla rodziców lub dziewczyn.Wszyskie dokonania  techników gazownictwa można oglądać na zamieszczonych zdjęciach.

Roma Rypson-Goluda