SPOTKANIE Z PORUCZNIKIEM ORŁOWSKIM

27 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Porucznikiem Bogumiłem Orłowskim. Pan Orłowski, jako nastoletni młodzieniec, należał do Konspiracyjnego Związku Młodzieży Wielkopolskiej Placówka Zbrojna „Lwie Gniazdo”, był wówczas uczniem Szkoły Zawodowej przy ulicy Bema (dzisiejszy „Elektronik”). Dowódcą tej organizacji młodzieżowej, liczącej 13 członków był Jan Plebanek (miał 19 lat), organizacja miała charakter wojskowy i działała na terenie Zielonej Góry w latach 1949 – 1950. Pan Porucznik Bogumił Orłowski jest jednym z Żołnierzy Wyklętych naszej lokalnej społeczności – za przynależność do organizacji „Lwie Gniazdo” został skazany na kilka lat więzienia. Spotkanie było inicjatywą uczniowską, całkowicie przygotowaną przez ucznia klasy 4TGG Michała Mikołajczyka.

Opiekun spotkania Wanda Trzeciak