"Fantastyczna Wielkopolska "

W czwartek odbyła się wycieczka pt. "Fantastyczna Wielkopolska ". Wraz z uczniami klas 1TLB, 1TLA oraz gościnnie uczniami z 1TLC, 1TMM i 4TMM odwiedziliśmy wyjątkowe miejsca na mapie tego województwa. Nasza przygoda rozpoczęła się od wizyty w Pałacu w Rogalinie. Poza pałacem zwiedziliśmy również oranżerię i powozownię. Dowiedzieliśmy się jaka była historia rodziny Działyńskich i dziedziczenia tego wspaniałego obiektu. Następnie udaliśmy się do Puszczykowa - rodzinnego domu Arkadego Fiedlera. Był to wybitny pisarz i podróżnik, a w jego domu powstało muzeum upamiętniające wycieczki na całym świecie. Następną atrakcją był zamek w Kórniku. Usłyszeliśmy historię zamku i jego rodziny. Na koniec wycieczki tradycyjnie była wizyta w galerii handlowej. Uczniowie mieli czas by zjeść ciepły posiłek lub zrobić zakupy. Łącznie każdy z nas zrobił około 16 000 kroków więc oprócz edukacji zrobiliśmy coś dobrego dla naszego zdrowia.