ZAGROŻENIA BEZPIECZEŃSTWA MŁODYCH LUDZI. ODPOWIEDZIALNOŚĆ NIELETNICH W ŚWIETLE PRAWA.

W sposób szczególny zaakcentowano zagadnienia związane z tzw. „mową nienawiści”, zachowaniami i przestępstwami popełnianymi na tle antyspołecznych uprzedzeń, stereotypów i dyskryminacji.

Uczniowie zdobyli również wiedzę z zakresu zapisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani mówiących o odpowiedzialności karnej za posiadanie, wytwarzanie czy udzielanie środków psychoaktywnych innym.

Prelekcje stanowiły także doskonałą okazję do tego, by wskazać osoby i instytucje mogące udzielić młodemu człowiekowi pomocy, pokazać możliwość i sposoby zmiany dotychczasowego postępowania.

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się z nami funkcjonariusze z  Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii: psycholog Wioletta Sokołowska- Domagała oraz naczelnik ds. walki z przestępczością narkotykową kom. Jacek Magierski

Pedagog szkolny J. Jenek