Za 100 dni matura „Zielona Góra zaprasza na Poloneza”.

W dniu 17 stycznia 2017 roku o godz.12.00 uczniowie klas czwartych naszej szkoły wraz  z uczniami 11 zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych mieli zaszczyt wziąć udział w niezwykłym przedsięwzięciu, jakim było wspólne zatańczenie POLONEZA na deptaku przy miejskim ratuszu. Wszyscy uczestnicy, a było ich około 700, spotkali się na zielonogórskim deptaku. Przy dźwiękach poloneza z „Pana Tadeusza” autorstwa Wojciecha Kilara tegoroczni maturzyści wychodzili tanecznym krokiem z czterech stron miasta w kierunku Starego Rynku. Jedna grupa uczniów szła od ulicy Mariackiej, inna od strony ulicy Żeromskiego wraz z naszymi uczniami wyróżniającymi się odświętnymi strojami ozdobionymi kotylionami w kolorze biało-błękitnym. Następna grupa wychodziła od Złotego Domu, a ostatnia od ulicy Pod Filarami. Zebrana młodzież wspaniale się zaprezentowała, tańcząc wokół ratusza, przygotowany przez nauczycieli-instruktorów układ taneczny. Wszyscy wyglądali fantastycznie. Mieszkańcy naszego miasta, tłumnie zgromadzeni przy rynku, docenili przygotowanie i zaangażowanie uczniów. Nie zabrakło wspólnych fotografii, wzajemnej serdeczności i wreszcie słów uznania. Na zakończenie każda szkoła otrzymała Certyfikat uczestnictwa w tym doniosłym przedsięwzięciu.

Nasi uczniowie pokazali, że potrafią sprostać takiemu wyzwaniu i przy tym świetnie się bawić. Na koniec była przepyszna grochówka przygotowana przez wojsko oraz najwytrwalsi mieli jeszcze okazję zatańczyć „belgijkę”. Było to piękne wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci zarówno uczestników, jak i zielonogórzan.

Edyta Polewska

Ewa Michalak