OBCHODY 78. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Uczniowie naszej szkoły reprezentujący ZST w poczcie sztandarowym wzięli udział w uroczystościach z okazji 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i Dnia Weterana w dniu 1 września na Nekropolii Zielonogórskiej. Po Mszy św. w intencji weteranów i ofiar wojny celebrowanej przez biskupa seniora Pawła Sochę  nastąpiła druga część obchodów - Zgromadzenie mieszkańców miasta. W ramach programu odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu państwowego. Delegacje władz miejskich, kombatanci oraz przedstawiciele samorządów złożyli wieńce i zapalili znicze pod pomnikiem katyńskim. Mieszkańcy mogli obejrzeć także widowisko słowno-muzyczne i wysłuchać apelu pamięci. Wśród zaproszonych gości, m.in.  znaleźli się włodarze miasta, przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz kompania reprezentacyjna z 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska. Liczna obecność zielonogórzan, młodzieży szkolnej i harcerzy wskazuje na potrzebę pamiętania o agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę, o ofiarach poniesionych przez nasz naród.