„DZIEŃ KOTA”, CZYLI OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Już dawno w ZST nie było takiej radosnej atmosfery i sportowej rywalizacji. Uczniowie klas pierwszych spotkali się, aby wziąć udział w rozgrywkach o słodką niespodziankę Dyrektora Szkoły i jednocześnie wpisać się w tradycję ZST.

Imprezę rozpoczął Dyrektor, Pan Jacek Prońko, życząc wszystkim przede wszystkim udanej zabawy. Prowadzący – Daniel Kuczak z II TLWA– przedstawił zebranym zasady poszczególnych konkurencji i poprosił, aby zmagania pierwszaków oceniło Jury. Do prac komisji zaproszono p. Ines Fronczyk, ks. Damiana Kołodzieja i uczennice klasy IV TLW: Karolinę Lotek i Beatę Kawkę. No i się zaczęło… Na początek prezentacja klas. W tej konkurencji najlepsza była klasa I TE, która odegrała świetną scenkę: szalona lekcja.  Następnie Daniel sprawdzał wiedzę klas o szkole. Padały różne pytania: o imię pana woźnego, o adres szkoły czy też o numery autobusów zajeżdżających pod naszą szkołę. Dwie klasy zdobyły taką samą liczbę punktów: I TLWA i I TE. Potem nastąpiła konkurencja wzbudzająca lawinę śmiechu i dopingu klas: jabłko na sznurku. Nie było to proste zadanie, ale i tę konkurencję wygrała klasa I TE. Kolejne  zadanie to zawody sportowe. Wzbudziły one niezwykłe emocje i zaciętą rywalizację. Uczniowie musieli pokonać tor przeszkód. Ale się działo! Krzyki, doping, po prostu istne szaleństwo… Najlepsi okazali się uczniowie z I TLWB. Przeciąganie liny to także konkurencja wygrana przez tę klasę. Nie mieli sobie równych… Ostatni etap zabawy to rysowanie swojego wychowawcy. I tu I TE wykazała się niezwykłym talentem artystycznym i pomysłowością, a portret Pana Jarosława Ciągło oddaje jego charakter. Na koniec do rywalizacji musieli stanąć wychowawcy. Mieli za zadanie przeliterowanie trudnych i długich wyrazów, np.: dźwiękonaśladownictwo.

Po podliczeniu wyników bezkonkurencyjna okazała się klasa I TE. Pan Dyrektor wręczył słodką niespodziankę klasie i serdecznie pogratulował nie tylko zwycięzcom, ale i wszystkim klasom i wychowawcom, a także organizatorom za wspaniałą atmosferę i dobrą zabawę.

Podziękowania należą się także opiekunkom SU: p. Ines Fronczyk, p. Lucynie Hoffman i p. Beacie Jóźwiak oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej imprezy.