AKCJA "JABŁUSZKO"

6 października Centrum Kultury i Języka Niemieckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego (CKiJN UZ) zorganizowało  V. Dni Polsko-Niemieckie pod hasłem „Z duchem czasu….”. W tym roku obchodzimy również 20-lecie podpisania umowy kulturalnej pomiędzy Polską a Niemcami, która ma na celu ułatwianie i zachęcanie do wszechstronnej partnerskiej współpracy na szczeblu regionalnym i lokalnym, przywiązując szczególne znaczenie do współpracy w regionach przygranicznych.

W ramach promocji tych dni, przy współpracy z p. B. Krzeszewską-Zmyślony,  zorganizowaliśmy Akcję „ Jabłuszko”. W tym celu klasa 1 TLWA z p. A. Staniów i p. L. Hoffman udała się do Urzędu Marszałkowskiego, aby poczęstować urzędników jabłkami i zaakcentować znaczenie współpracy polsko-niemieckiej. Najodpowiedniejszym miejscem okazał się Departament Współpracy Zagranicznej I Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Wszyscy witali naszych uczniów z uśmiechem, z ochotą częstowali się jabłkami i zapraszali nas na przyszły rok.

Kontynuacją tej akcji będzie nasz udział w uroczystym koncercie Młodzieżowej Orkiestry Polsko-Niemieckiej, na który wybierzemy się 9 października do auli Rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Organizatorzy: A. Staniów, L. Hoffman